Чи може аромат впливати на атмосферу в домі або на успіх в бізнесі? Питання риторичне. Можна використовувати освіжувачі повітря, побутову парфумерію і навіть хімічні добавки. Але все це відходить у минуле, а на сцену виходять ароматизатори для текстилю. У цій статті ми розповімо про те, що це таке, і як культура їх застосування входить в тренд.

Запах історії

Ще в давні часи побут людини був пов'язаний з запахами. За даними істориків, ще в четвертому тисячолітті до нашої ери в стародавньому Єгипті застосовували ефірні масла рослин для медичних і косметичних цілей. Єгиптяни використовували ладан при проведенні серйозних державних зустрічей і заходів. Вони вважали, що дим ладану розкриває і очищає душу людини.


У стародавній Індії спеціально додавали ефірну олію в будівельні розчини. З цих розчинів індуси будували як дома, так і храми. У побудованих спорудах завжди панувала атмосфера свіжості і прохолоди, що допомагало відвідувачам при медитації та фізичному відпочинку. Методику приготування таких сумішей тримали в найсуворішому секреті.
У стародавньому Китаї ж вважали, що приємні аромати очищають, відновлюють і зміцнюють енергетику людини, а на Русі лікування запахами було частиною традиційної медицини. Там за допомогою аромату трав лікували безліч недугів.

Проблема ароматизації сьогодні

Сьогодні існує безліч способів ароматизувати приміщення, де людина живе або працює. Однак не всі способи є досить практичними або навіть безпечними. Наприклад, у деяких людей може бути алергія на різкі та хімозні запахи.
З іншого боку, можна придбати якісний ароматичний дифузор. Однак його аромат буде не завжди доречним: яскравий фруктово-квітковий аромат заряджає енергією у день, але заважає мешканцям будинку заснути вночі. І навпаки: розтошовуюча до сну лаванда заважатиме підбадьоритися вранці.

Універсальний ароматизатор

Проблему вирішують ароматизатори для текстилю. Це спеціальні парфумерні суміші, які розпорошуються з невеликого флакона. Існує великий вибір таких сумішей, що дозволяють додати свій особливий аромат конкретному об'єкту в будинку або офісі.
Завдяки тому, що значна частина інтер'єру покрита різною тканиною, ароматизувати можна все що завгодно і якими завгодно запахами. Починаючи від наволочок і серветок, закінчуючи диваном і шторами. Тільки уявіть: хвилину тому ви сиділи в робочому кріслі, оповитому футуристичними ароматами мегаполісу, а пересаджуючись на диван, відчуваєте свіжість і спокій лісу.

Навіщо ароматизатор, якщо є кондиціонери?

Багато хто помилково вважає, що більш вигідно і простіше використовувати кондиціонери для білизни: простіше додати кришечку дешевого хімікату при завантаженні пральної машини, і речі вже мають свій аромат. Але насправді все виявляється зовсім не так просто. По-перше, більшість кондиціонерів для білизни мають різкий відштовхуючий запах. Зазвичай таким запахам дають гарні маркетингові імена: «морський бриз» або «гірська свіжість». Однак навіть дітям очевидно, що на вершині Евересту пахне зовсім інакше. Крім того, деяким людям протипоказаний контакт шкіри з такими хімічними речовинами.

Друга проблема — практичність. У пральну машину неможливо завантажити диван, крісло або дуже довгі штори. Але на їх поверхню можна розпорошити трохи ароматизатора для текстилю, і ця частина інтер'єру отримає свою особливу ауру. Особливо це важливо для матраців, які вбирають людський піт і запах, навіть через дуже щільну постільну білизну.

Як використовувати ароматизатор для текстилю

Застосовувати ароматизатори для текстилю дуже просто. Досить розпорошити трохи суміші над улюбленою річчю і дати їй трохи часу увібрати аромат. Чим щільніше тканина, тим більше стійким буде запах. Найкраще запахи вбирають речі з натуральних тканин. При цьому ви можете ароматизувати абсолютно будь-який текстиль в вашому домі.

Культура застосування ароматизаторів

Найчастіше ароматизують постільну білизну. Вона набуває особливого легкого і ненав'язливого аромату, що дозволяє створити особливу атмосферу в спальні. При цьому вона буде доступна тільки для того, хто торкається з білизни.

Також ароматизують скатертини і серветки. Це дуже доречно при організації званої вечері, щоб вразити гостей. Вони обов'язково оцінять цю деталь, що важливо для гостинної господині або заможного господаря.


Ароматизатори для текстилю набули широкого поширення в сфері бізнесу. Особливо в напрямку HoReCa (Hotel, Restaurant, Cafe). Гостям і відвідувачам важливо відчувати, що вони знаходяться в чистому, свіжому і доглянутому місці. Тому кмітливі адміністратори завжди намагаються забезпечити ароматизацію меблів, рушників, штор та інших деталей.

Культура використання і застосування ароматизаторів для текстилю тільки починає розвиватися і збагачуватися. Однак ви вже зараз можете впровадити її в свій будинок, свій бізнес і своє життя. На нашому сайті MAMOZIN вже є колекція ароматизаторів для текстилю. Обирайте свій!