Походження

Османтус – квітник родом із Китаю, Японії та Тайвані. З давніх-давен ця ароматна рослина вважалася символом любові, вірності, миру та родючості. Особливо розповсюджувався цей звичай на весільних церемоніях. Османтус відноситься до роду вічнозелених листяних квіткових рослин сімейства Маслинові (Oleaceae), за що й отримав свою другу назву - запашна маслина. Окрім цього, аромат османтусу особливо припадав до душі як парфумерам, так іпоціновувачам чайної культури. Адже він містить у собі ноти копченого чаю, які тісно переплітаються із фруктовим запахом квіткового нектару.

Османтус ароматний – що робить його таким?

Побачивши білі запашні квіти цієї рослини з гладкими зубчастими краями, відразу можна зрозуміти її натуру - воістину невинну, неприборкану. На цьому її особливості не закінчуються. Серед достатку та безлічі видів цієї рослини також можна розпізнати композицію помаранчево-золотистих кольорів із чуттєвим замшевим відтінком – “Натюрморт із запашним персиком”. Саме такими словами можна охарактеризувати запах османтусу у парфумах. Про це ми далі поговоримо.

Незважаючи на свій квітучий та пишний образ, герой нашої історії полюбляє холод. Період його цвітіння відбувається восени, якщо бути більш конкретним, у вересні-жовтні. "Та який же холод у вересні?" - запитаєте ви. Проте саме в цей час температура повітря, де росте османтус, сягає -20 градусів. Хоча рослина й досить стійка до коливань температури повітря, вона все ж таки побоюється сильних тривалих заморозків. Тому після того, як квітка просочиться солодким медовим запахом осені, настає період "зимової сплячки" - в умовах холодного клімату її накривають на зиму.

На що схожий аромат османтусу?

Уявіть абрикосове варення. Ваше улюблене, з характерним запахом замші. Його плоди було зірвано з раннім настанням весни в період цвітіння абрикосових садів. Поєднання квіткового букета з медовою солодкістю. Відразу згадується рідний запах будинку, чи не так?

А як щодо ароматного компоту із сухофруктів? Настільки пряного, що неможливо відрізнити від солодкого запашного соку. Суміш сушеної кураги, груш, яблук та ягід робить його запах особливо ароматним, а смак наваристим. Прямо як аромат османтусу в парфумерії – розливай по флаконах і насолоджуйся.

Духи з нотами османтусу

Фахівці в галузі парфумерії активно використовують парфуми з османтусом у своїх композиціях. Проте потрібно чимало зусиль, щоб відтворити запах османтусу в парфумах. Отримують його нелегким способом: на початку проводиться екстракція ароматичних компонентів із рослинної сировини за допомогою летючих розчинників. У результаті отриману масу розчиняють у спирті, щоб відокремити віск від ефірних масел.

Сприйняття аромату найкраще відчувається, звичайно, не на словах, а на прикладах. У каталозі нашої парфумерної продукції представлені парфуми із запахом османтусу.

Парфумована вода для жінок “PRETTY GIRL” Mira Max, 100 мл

Пишність аромату «Pretty girl» не залишить вас байдужими. Він радує своїм шармом і створює надзвичайно яскравий ореол. Османтус – запах абсолюту, з відтінком пристрасті й емоційності. Ця рослина в поєднанні з початковою нотою травневої троянди створює п'янкий незабутній шлейф. Завершується ця композиція свіжістю амбри та деревним кедром. Будемо відвертими, насититися їм просто неможливо.

Парфумована вода для жінок My Life

Ще один яскравий приклад аромату, який містить османтус – парфум “My Life”. Його вишуканість і витонченість змусить кожного закохатися з першого подиху. Ароматична композиція парфуму "My Life" переплітає в собі початкову ноту османтусу, що плавно переходить у деревний білий кедр і елегантний жасмин.

Парфумована вода для жінок Cocolady Gold Water, 30 ml

Бренд Cocolady представляє фруктовий та деревний аромат з початковою нотою османтусу – парфуми “Gold Water” наповнені теплом східного сонця. Чистота цієї рослини наповнює легкістю, а присутні в ньому ноти індійської туберози та нарциса підбадьорюють, привносячи нові фарби навіть у похмурий день. Понюхавши одного разу – не забудеш ніколи.